Döviz Kurları - Kur Arşivi

Alış Satış
Dolar 5.6917 5.7020
Euro 6.2941 6.3055
Sterlin 7.0870 7.1239
Güncelleme Tarihi: 19.09.2019 - 15:30
Kullanacağınız kur bir gün önce belirlenen kur olmalıdır

E-Bülten

Duyuru ve gelişmelerimizden haberdar olmak için e-bülten listemize üye olabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

İlgili Yasal düzenlemeler çerçevesinde vermekte olduğumuz hizmetler aşağıdaki gibi özetlenebilir;

 

Tam Tasdik Hizmetleri

 


Gelir ve Kurumlar Vergisi mükellefleri için verdiğimiz “Tam Tasdik” hizmeti, Maliye Bakanlığı tarafından yapılabilecek bir incelemede ortaya çıkabilecek riskleri bertaraf etmeye yöneliktir. Ayrıca, Maliye Bakanlığı tasdik hizmeti alan firmaların, ihbar ve özel durumlar hariç incelenmeyeceğini, incelemelerin öncelikle tasdik yaptırmamış firmaları hedefleyeceğini duyurmuştur. Bu hizmet, olası bir vergi incelemesi riskini azaltmasının yanı sıra hatalı uygulamaların önceden tespit edilmesi ve düzeltilmesine olanak sağlamaktadır.

Ayrıca, denetim çalışmaları sırasında tespit edilerek şirket yönetiminin dikkatine sunulan hususlar, şirket yönetiminin denetim fonksiyonunu güçlendirirken, vergi planlamasında kullanılacak unsurların şirket yönetimiyle paylaşılarak değerlendirilmesi vergi maliyetlerini en aza indirmektedir.

Tasdik hizmetlerimiz aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisi beyannamesi ekleri

Sermayenin ödediğinin tespiti işlemleri

Yatırım indirimi uygulaması

Vergiden istisna olan gelirin tespiti

KDV İadesi

Radyo ve Televizyon Yayın Kuruluşları reklam gelirleri Üst Kurul paylarının tespiti

İç kaynaklardan yapılacak sermaye artırımının mevzuata uygunluğunun tespiti işlemleri

Vakıflarda vergi muafiyeti için aranan şartların varlığının ve bu şartların konduğunun tespiti

Diğer özel amaçlı tespit raporları

 

 

KDV İadesi:

 


KDV iadesi prosedürü firmalar için oldukça uzun ve çaba harcanmasını gerektiren bir süreçtir. Bu işlemlerden sonuç almak ancak Vergi İdaresi ile uyumlu bir çalışma ile mümkün olabilmektedir. Tasdik raporunun düzenlenmesi, nakit iadenin alınması ve teminatların çözülmesi sürecinde şirketimizin sunduğu hizmetler idari süreci hızlandırmak suretiyle şirketlere avantaj sağlamaktadır.

 

 

İç Denetim:

 


Şirketin yürürlükteki yasalara, genel kabul görmüş muhasebe standartları ve ilkelerine, modern işletmecilik anlayışı ve karlılık prensibine göre denetlenmesi iç denetimin konusunu oluşturmakta olup bu hizmet şirketimizin deneyimli kadroları tarafından verilmektedir.

 

 

Vergi Planlaması:

 


Vergi maliyetlerini minimuma indirmek amacıyla, mevzuatta kullanılması mümkün olan müesseseler şirket yönetiminin bilgisine sunularak birlikte değerlendirilir ve uygulama birlikte yürütülerek desteklenir.

 

 

SPK’ na tabi şirketlerin bağımsız denetimi ve UFRS kapsamında denetim:

 


Şirketimiz SPK’ya tabi şirketlerin bağımsız denetimi ile şirket mali tablolarının uluslar arası finansal raporlama standartlarına göre denetimi ve mali tabloların bu standartlara uygun hale getirilmesi hizmetini de gerçekleştirmektedir.